sobota, 20 kwietnia, 2024
Sport

Rekord Ligi Mistrzów! Szalony mecz! Brawo Legia!

Dwanaście bramek w meczu piłki nożnej – na każdym poziomie rozgrywek – to rzecz rzadko spotykana. Dwanaście bramek w jednym meczu Ligi Mistrzów jeszcze nigdy nie strzelono!

Dzisiaj ten rekord został ustanowiony! Borussia Dortmund pokonała Legię Warszawa 8 : 4. Ale ja wcale nie mam pretensji do Legii o… cokolwiek. Przy odrobinie więcej szczęścia mogli przegrać 1, góra 2 bramkami, i to ukazuje, jak wielkie postępy zrobiła ta drużyna od momentu, gdy drużynę objął w swoje trenerskie ręce Jacek Magiera.

Najważniejsze, że Legia walczyła od początku – prowadziła 1:0 – do końca. Stwarzała sobie szanse. Po pechowej utracie, w krótkich odstępach czasu trzech bramek, nie załamała się, i w pewnym momencie pachniało… remisem. Ale nawet jak wiadomo już było, że ten mecz jest przegrany, Legia nie odpoczywała! Żeby nie było tak słodko, to jedyny poważny minus, to gra bramkarza w pierwszej połowie. Ewidentnie zawalone dwie bramki. W drugiej połowie zabrakło bramkarzowi ciut szczęścia, przy następnych dwóch bramkach.

Jako kibic, wolę oglądać mecze, gdzie pada grad bramek, dla jednej i drugiej drużyny, niż te, w których nie padają bramki lub wynik oscyluje w okolicach 0:0. Wolę oglądać polską drużynę przegrywającą ale po wymianie ciosów, niż po grze… defensywnej.

Dalej pozostaje nadzieja na awans Legii Warszawa do Ligi Europejskiej w meczu ze Sportingiem Lizbona. Rekord Ligi Mistrzów pobity ale gratuluję Legii postawy! Życzę zwycięstwa w ostatnim meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie!
jozef-hajcelman
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Piękny i … szalony! T Y L K O 12 bramek 😆  Apetyt rósł, w miarę padania bramek!
patryk-godowski
Ku Prawdzie: Dziękuję! Dodajmy, że były i inne rekordy, w tym szalonym meczu. 6 bramek w 30 minut!!! Rekord LM 😆
maciej-deren
Ku Prawdzie: Dziękuję! Przed meczem nie liczyłem na prawie żadną dla Legii na Signal Iduna Park, a tu proszę… 4! Szkoda, że nie więcej 😉
matej-prebetin
Ku Prawdzie: Dziękuję! Wyczuwam tu zwolenników… Górnika Zabrze… a gdzie kibicowanie na arenie europejskiej polskiej drużynie? 🙁